П`ятниця, 29.03.2024, 14:00
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Медове вино | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Продукти бджільництва

Медовое вино

Справжнє смачне і міцне вино можна виготовити цілком природним способом тільки, з додаванням такого компонента як мед. На Русі процес медоваріння був відкритий ще в глибокій старовині. Хмільний мед варили і приносили в данину церквам.

До недоліків приготування вин з використанням меду можна віднести дуже тривалий процес кип'ятіння медового розчину, що не рідко призводило до суттєвого погіршення (зниження), активності готового продукту, довгий процес приготування і досить нетривалий термін придатності.

Поставлене на широку ногу виробництво медового вина в Росії досить таки молода галузь, що спирається на наукові знання в галузі бджільництва. Технологія приготування медових вин підтримує цінні якість природних компонентів медового сусла, досить високого органолептичного достоїнства цього вина суттєвого прискорення його приготування і що немало важливо - великого терміну його зберігання. Медове сусло складається з наступних компонентів: квітковий пилок, хмільні шишки, прянощі, коріння і різні ягоди. При процесі бродіння застосовують раси чистих культур винних дріжджів.

У квітковому пилку у великих кількостях містяться практично всі амінокислоти вуглеводи вітаміни с, B1, B2, B3, B6, і вітамін B12, а також провітаміни A, C, D, P та інші корисні властивості також, ще є ферменти, гормони, які виконують роль якихось біологічних каталізаторів володіють бактерицидними властивостями. Процес бродіння мельченной пилку в Седово суслі в присутності культури винних дріжджів сильно допомагає не тільки швидкій активізації переходу корисних речовин і квіткового пилку в зброджують сусло, але і також забезпечує більшу повноту їх вилучення для наступних технологічних операцій. Такий процес призводить до активного підвищенню біологічних цінностей готового вина, а також помітно продовжує термін зберігання даного вина за рахунок надання йому бактерицидних властивостей.

Одним з необхідних компонентів медового вина (як уже говорилося вище) - є хміль. Хмільні шишки закладаються в бродильну ємність на самому початку процесу бродіння, що після додає особливу міцність напою і суттєво покращує його органолептичні показники. Хміль, як відомо багатий ефірними і дубильними речовинами, що в свою чергу сприяє освітленню і оберігає вино від скисання.

Процедура приготування медового вина передбачає під собою розчинення бджолиного меду в звичайній воді, після чого в утворений таким чином розчин вводяться додаткові компоненти, згідно сбраживанию отриманого сусла, далі, витримуються, потім знімається осад шляхом прогону розчину через фільтри ну і після пастеризації вино оговтується на розлив . До складу медового вина входять різні настої пряно-ароматичної сировини: ягоди, прянощі і коріння. Кожен вид сировини ретельно перебирають, видаляючи тим самим сторонні зіпсовані частини рослин, потім все це подрібнюється і заливається спіртоводним розчином (близько 60% гр.) До співвідношення 1:10. Етиловий спирт використовується для цього як консервант. Перемішуючи таку масу щодня, через 15-20 днів виходить своєрідний настій, який звільняється від осаду.

Отримане таким шляхом кількість суміші з розігрітого меду, питної води, квіткового пилку, ягід або трав потім перекачується в купареж зроблений з неіржавіючої сталі і близько 30-40 хвилин перемішується, спеціальної електромешалкой. Після цих маніпуляцій отримане медове сусло перекачують в іншу, спеціальну ємність для зброджування по ходу додаючи шишки хмелю і винні дріжджі. Процес бродіння відбувається без найменшого попадання повітря в герметичних закритих ємностях спеціально обладнані водяними затворами для викиду утворюється при бродінні вуглекислоти. Підтримувана при цьому температура становить близько 15-20 градусів Цельсія.

По закінченню бродіння сусло знімається з дріжджового осаду і пастеризується. Пастеризований продукт ставлять на витримку в щільно закриті ємності приблизно на 3 тижні. При такому терміні витримки медове вино набуває особливий, неповторний смак і освітлюється, набуваючи тим самим золотистий відтінок.

На останньому етапі витримки вино піддається ретельній фільтрації для отримання ідеально прозорого готового продукту.

У вже готовому вигляді натуральним медовим вином заливаються ємності, потім продукт розфасовують і готують його до продажу. Термін придатності приготовленого таким способом медового вина рівно 1 рік при температурі зберігання від 0 до 15 градусів Цельсія.

P.S. Медове вино рекомендовано вживати охолодженим.
Безкоштовний конструктор сайтів - uCozCopyright MyCorp © 2024