Четвер, 25.04.2024, 17:26
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [10]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Продукти бджільництва
Головна » Статті » Мої статті

Як бджоли виробляють мед?
Ви ніколи не замислювалися про те, як бджолам вдається давати такий чудовий і смачний мед? Якщо Ви вирішили зайнятися бджільництвом, то Вам слід знати про це.
Бджоли живуть в групах. Кілька бджолиних груп утворюють колонію. Розрізняють три види бджіл у колонії: бджолина матка, трутень і робоча бджола. Більшість колоній представлені однієї бджолиної маткою, сотнями трутнів і тисячами робочих бджіл.
Давати потомство може тільки бджолина матка і тому вона - найважливіша особина. Трутень живе всього 24 дні. Його завдання полягає в заплідненні бджолиної матки, після чого він помирає. Робоча бджола не дає потомства, але вона - найголовніший працівник в сім'ї. Незважаючи на те, що робоча бджола найменша, вона веде всю роботу всередині і зовні вулика.
Бджолина матка виділяється своїм розміром. Вона набагато більше робочої бджоли і довше трутня. Її крила коротше, тіло ширше, лапки довші, а забарвлення яскравіше. На її задніх лапках немає кошиків для пилку, а її жало трішки загнуте.
Однак, Ви не часто можете бачити бджолину матку. Вона залишає вулик з двох причин: при міграції колонії або для запліднення. Після того, як бджолина матка відклала яйця, вона злучається з приблизно десятьма трутнями, збирає їх сперму і зберігає її у своєму шлунку. Цією спермою вона "годує" яйця, що знаходяться у вулику.
Після виходу личинок робоча бджола починає їх годувати. В її обов'язки також входить годування бджолиної матки і трутнів. Потім робоча бджола будує соти. Соти складаються з безлічі шестигранних чашечок, які є сховищами меду. У них робоча бджола вирощує молодих бджіл. Через три тижні у личинки робочої бджоли з'являється жало і вона готова приступити до роботи. Виробництво меду починається з того моменту, як робоча бджола залишає вулик для збору нектару або пилку. Бджола збирає нектар у мішок, розташований на її тілі, і приносить його у вулик. У вулику нектар передається від однієї бджоли до іншої, жується і випльовується по кілька разів. Таким чином утворюється густий сироп, який містить більшу кількість протеїну і дуже мало вологи. Робоча бджола виливає сироп у чашечку стільника і потім обдуває його своїми крильцями. Це робить сироп ще густішим. Так виходить мед. Після того, як мед готовий, для запобігання його бродіння, бджола закриває клітинку тонким шаром воску (забрусом). Цей мед, за необхідністю, використовується бджолами як їжа.
Ви тепер бачите, що вулик - це фабрика по виробництву меду. Якщо Ви створите робочі умови для бджіл, то тим самим полегшите їх роботу і отримаєте більше меду.
Категорія: Мої статті | Додав: status_317 (18.11.2011)
Переглядів: 4138 | Коментарі: 1 | Теги: вулик, трутень, бджолина матка, робоча бджола | Рейтинг: 4.0/3
Всього коментарів: 1
1 status_317  
0

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний конструктор сайтів - uCozCopyright MyCorp © 2024